Podporujeme 5 holek v tuktucích

Jednoho dne nás táta zavolal k noťasu a pustil nám na stránkách Startovače jedno hodně zajímavé video. To video bylo upoutávkou u cestovatelského – a na první pohled i docela bláznivého projektu: 5 ženských se rozhodlo, že v tuktucích projedou Jižní Ameriku! Celé to spunktovala Lucie Radová, cestovatelka a moderátorka. A nás jejich projekt nejenom upoutal. Úplně nás nadchnul! A tak jsme se rozhodli, že holky podpoříme…

5 holek v tuktuku

To jsou ony! 5 holek v tuktuku: Martina, Anastázie, Klára, Eliška a Lucka

Tuktuk je taková auto-moto-kapotovaná tříkolka se střechou a řidítky místo volantu. Hned v podvečer jsme natočili rychlé video, v němž vysvětlujeme, proč jsme se rozhodli jejich cestu podpořit.

Poznámka: všechny důvody i video jsou v tomto článku dole.

V noci táta odeslal peníze na podporu jejich cesty. Na oplátku za to budeme mít svá jména na růžovém tuktuku a taky od holek obdržíme olíbanou pohlednici. Tu jsme se však rozhodli adresovat babičce Iloně, protože babička sbírá orazítkované známky a pohlednice z celého světa. A sny se přeci mají pomáhat plnit. My si chceme také splnit svoje sny. A náš projekt, Nepečené dorty, je jedním z nich. A hlavně, jak tajně doufáme, tak se brzy stane také jedním z prostředků, kterak si v blízké budoucnosti splníme i některé další 🙂

Z prvotního nápadu na podporu holek v tuktucích ovšem vzešly hned naše další 2 veliké nápady. A oba se již realizují!

  1. Internetová výzva: Pošli pohlednici babičce Iloně

  2. Srdíčkové samolepy

Když se s námi spojila osobně Lucka Radová, iniciátorka luckycesta.cz, byli jsme moc rádi, protože teď už se trochu známe a tak nám na jejich cestě záleží ještě více. A tak jsme se domluvili, že bychom je mohli na tuktuku doprovázet.

Waaaau… jasně, že s nima nevyrazíme přímo my dva 😀 Jen naši dva avataři, naše obrázky. Ale mít jen naše namalované „samotné hlavy“, to by asi nebylo to pravé ořechové. A tak jsme dali hlavy dohromady a táta nám pomohl vytvořit naše srdce – pro všechny cestovatele se srdečným přáním.

samolepka srdíčko od Aničky a Matěje

Originální samolepka pro všechny vaše cesty – i pro cestu za svými splněnými sny

Už brzy nám samolepy vyrobí další z lidí, kteří nás podporují, Honza Roubíček, v jeho reklamním a grafickém studiu JR-grafik. A tak snad stihneme samolepky holkám doručit ještě před odletem.

A pokud chcete takovou samolepku také, ozvěte se nám na info@nepecene-dorty.cz.

Jakmile budou samolepy vyrobené, rádi vám dáme vědět.

A jak tedy ta myšlenka vznikla?

Přečtěte si vzkaz, který napsal táta na projektu na Startovači (mimochodem – jsou tam i další zajímavé projekty, které stojí za to podpořit):

Včera jsme s dětmi pracovali na jejich vlastním internetovém projektu. A jako téměř vždy jsme zabrousili na téma sny, přání a touhy. A do toho mi už po několikáté na obrazovce přistála informace o 5 holkách v tuktucích s blížícím se termínem na uzávěrku příspěvků ve Startovači. Matěj se pozajímal, oč se jedná. Pročetli jsme si také komentáře. Upřímně jsem nečekal nic negativního, ale všem, kteří tady držkovali, moc hezky přivřel ústa Dan Priban.

A víte s čím za pár minut děti přišly? Že holky podpoří taky. A měly k tomu tři důvody. Vlastně čtyři.

Tím prvním bylo, že sny se mají plnit a lidi by se v tom měli vzájemně podporovat, byť se jejich sny zdají jakkoliv neuskutečnitelné.

Tím druhým důvodem bylo jejich vlastní vyhodnocení situace na základě komentářů Dana, že výprava je neopakovatelná a záběry se mají pořizovat pořádnou technikou (která nám sice momentálně také chybí, což ale nezměnilo nic na jejich rozhodnutí).

Ten třetí důvod byla možnost zaslání pohlednice. Navrhla to Anička, protože babička má vášeň – sbírá orazítkované známky, které si často odlepuje z pohlednic z celého světa. A tak se děti rozhodly, že jí udělají radost. Na můj vkus poměrně drahá pohlednice se ovšem záhy změnila v žalostně levnou, protože zároveň s tím budou děti pohlceny sledováním celé výpravy z první ruky a rozšíří si tak zeměpisné a cestovatelské obzory, možná si stanoví nějaký další vlastní sen a třeba získají i nějakých 5 zcestovalých kamarádek… Kdo ví?! 🙂

Tím čtvrtým důvodem jsem prý byl já. Už od dob vyprávění mého vlastního dědy, který, ač necestoval, byl ohromně sečtělý a mimo jiné miloval cestopisy a obdivoval všechny, kteří něco dokázali. Ať to byl Hillary nebo Thor Heyerdahl a jeho Ra1, 2 a Kontiki, které se vlastně stalo i mým klukovským dobrodružstvím. I oni měli technické vybavení, bez kterého by nikdy nemohly vzniknout snímky a obrazy létajících ryb, voru, výpravy… Jen díky medializaci se mohl tento úžasný příběh dostat do světa. A protože Anička i Matěj tento příběh také znají, jednoduše a prostě se nadchli a řekli, že do podpory výpravy po Jižní Americe prostě půjdou.

Mojí podmínkou ovšem bylo, že holkám pošlou vzkaz formou videa a bude to první video na jejich vznikajícím a připravovaném YT kanálu a musí se natočit hned. Tak jsme to narychlo ještě večer natočili, v noci jsem to střihnul, odeslal peníze a výpravě držíme palce a těšíme se. Je skvělé sdílet s ostatními jejich radost 🙂 A mě je velkým potěšením potkávat a poznávat nové úžasné lidi, kteří mají své sny a nebojí se za nimi jít. A to včetně mých milovaných dětí, které mě každým dnem něčím novým překvapí a vychovávají si mě k obrazu svému 😀 Jsem na ně pyšnej.

PS: na objednávce a platbě asi bude adresa na babičku, ale pokud budou jména na tuktuku, tak prosím, Anička a Matěj (nebo můžeme poslat i jejich vlastní avatar obrázky). PPS: a tady je videovzkaz pro holky:

Autor: Nepečené dorty - s Aničkou a Matějem

Do nepečených dortů jsme se pustili a baví nás to. Potřebujete motivaci, nápovědu nebo se jen pobavit? Tak sledujte naše videa, blog, recepty… Nezapomeňte sdílet! 🙂

Napiš nám komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..